English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified
Renowacja radii
Renowacja i naprawa historycznych urządzeń radiowo-elektronicznych; naprawa radia, renowacja radia; naprawa anten

PR1: Cztery pory roku

Dawnych radioodbiorników czar

"Magia radia polega na tym, że nie jest ono telewizorem. Wymusza w świadomości tworzenie własnego obrazu towarzyszącego treściom i dźwiękom, które z radia płyną"

https://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/1844446,Dawnych-radioodbiornikow-czar

"Gość Jedynki, według planów rodziców, miał zostać skrzypkiem, ale znacznie bardziej interesowała go jednak technika. - 6 lat piłowałem to pudło i nie przepiłowałem. Po 6 klasie zostałem dyscyplinarnie usunięty ze szkoły za bijatykę i to przede mną otworzyło nowe horyzonty. Zacząłem się zajmować tym, co było mi bliskie, czyli radiem - zdradza Ryszard Dulski.

Rozmówca Romana Czejarka od lat kolekcjonuje stare odbiorniki. Każdy z nich, zanim trafi do domowego zbioru, jest poddawany starannej renowacji. - Każdy odbiornik, nawet uznany przez kogoś za złom, dla mnie jest wyzwaniem - tłumaczy radioamator. - Bo każdy, oprócz swojej formy materialnej, wiąże się z historią - jego skonstruowania, produkcji, z okresem w historii, w którym powstawał a także z historią jego użytkowników - dodaje.

Gość "Czterech pór roku" opowiedział także najbardziej zaskakującą historię, jaka przydarzyła mu się przy renowacji starych odbiorników. Zdradził też, ile radioodbiorników ma w domu. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy."