English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified
Renowacja radii
Renowacja i naprawa historycznych urządzeń radiowo-elektronicznych; naprawa radia, renowacja radia; naprawa anten

Wykład: "Stare ale j

17 kwietnia 2014

Ryszard Dulski opowiada o starych radioodbiornikach

„Stare, ale jare” to nie tylko tytuł wystawy, ale i historii starych odbiorników radiowych, którą do połowy maja w bibliotece opowiadać będzie ich kolekcjoner Ryszard Dulski 

Wystawa znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Józefy Bergelówny w Dobczycach. Właściciel starych odbiorników Ryszard Dulski przybliża historię swojej kolekcji, ale także opowiada o: antenach, sygnałach i stacjach nadawczych, falach przestrzennych, o używaniu odbiorników radiowych w czasie wojny, o budowie ich "z niczego", o konfiskatach, o ruchu oporu i wielu innych.

http://miasto-info.pl/myslenice/9360,ryszard-dulski-opowiada-o-starych-radioodbiornikach.html

 

Człowiek z pasją i… radio!

 

 Za „moich czasów” biblioteka była miejscem, gdzie tylko były książki, pani bibliotekarka i nic się tam ciekawego nie działo. Biblioteka im. J. Bargielówny w Dobczycach zaskakuje kreatywnością, bardzo ciekawymi pomysłami. Odbywają się tu spotkania z ciekawymi ludźmi; poetami,, malarzami, ludźmi nauki, ale także z pasjonatami. Kilka dni temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z dr.inż. Ryszardem Dulskim, który zbiera i naprawia stare odbiorniki radiowe. Pan Ryszard opowiadał nam niezwykle ciekawie o pierwszych stacjach nadawczych, o pierwszych nadajnikach wykorzystywanych na frontach I i II wojny światowej, a także o radioodbiornikach konstruowanych w obozach jenieckich. Pokaz slajdów i zdjęć oraz wystawa radioodbiorników przybliżyła nam historię rozwoju technicznego na przełomie naszego wieku. Wszystkie prezentowane na wystawie pięknie odnowione eksponaty działają. Po prelekcji wywiązała się niezwykle ciekawa i pełna emocji dyskusja z panem Ryszardem. Pan Ryszard Dulski okazał się niezwykle serdecznym człowiekiem, o bardzo dużej wiedzy elektronicznej i nie tylko. Można śmiało o nim powiedzieć, że jest to osoba „pozytywnie zakręcona”. Nasze  spotkanie przeciągnęło się bardzo, ale chyba nikt nie żałował tam spędzonego czasu. Gospodarzom Biblioteki należą się gratulacje za pomysł i zorganizowanie tak ciekawego spotkania. Czekamy na równie ciekawe  „spotkania” w bibliotece.


Majka Jasek

WTZ Dobczyce 

http://www.wtz.myslenicki.pl/modules.php?name=News&new_topic=3