English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified
Renowacja radii
Renowacja i naprawa historycznych urządzeń radiowo-elektronicznych; naprawa radia, renowacja radia; naprawa anten

"Klimek"

"Klimek" jak nowy !

Kilka dni temu miałam okazję odwiedzić Pana Ryszarda Dulskiego ( dla przypomnienia: Pan Dulski jest elektronikiem, który w latach 1982 - 1991 był Szefem Służby Łączności GOPR )  i odebrać wspaniale odrestaurowanego ”Klimka”, który trzy miesiące temu udał się do Pana Dulskiego na kurację reanimacyjno-odmładzającą.
 
 
" Klimek " przed kuracją, w stanie opłakanym
 
Pan Ryszard Dulski i odrestaurowany " Klimek "
 
Nie do wiary wręcz, jakiej matemorfozie uległ biedny, zaniedbany, rozklekotany radiotelefon, który teraz będzie zdobił wystawę 60 lat Ratownictwa Górskiego w Sudetach.
Jak już wspominaliśmy, wystawa zostanie otwarta w przyszłym tygodniu, 14 września, w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.
 
Bardzo żałowałam, że czas nie pozwolił mi na dłuższą wizytę u Pana Dulskiego i na obejrzenie zebranych w jego mieszkaniu wszystkich, w większości unikalnych, eksponatów ze świata radia i radiokomunikacji. 
Niejedno Muzeum Techniki zbladłoby z zazdrości na widok wypielęgnowanych i działających (!) odbiorników radiowych, z których wiele powstało w czasach wczesnej młodości naszych praprababek.
 
 
Pan Dulski  , "Klimek "  i "Antenka "
 

W imieniu własnym oraz Kolegów z Grupy Karkonoskiej GOPR przygotowujących wystawę w Jeleniej Górze - składam Panu Dulskiemu podziękowania za jego zaangażowanie i ogromny szacunek dla myśli technicznej.

https://ratownictwogorskie.pl/klimek-jak-nowy/